ŻALUZJE

Żaluzje aluminiowe

Bogata kolorystyka , łatwość obsługi oraz trwałość żaluzji poziomych czynią je bardzo interesującym elementem wykończenia okien i dekoracji wnętrz . Umożliwiają precyzyjne ustawienie pozycji lamel, a tym samym zachowanie odpowiedniego komfortu optycznego . Płynna regulacja pozwoli Ci osłonić się przed obserwatorami z zewnątrz, nie eliminując dopływu naturalnego światła . Jednym z atutów żaluzji przyszybowych jest możliwość zastosowania prowadzenia żyłkowego, co gwarantuje łatwe i wygodne korzystanie z okien uchylnych.

Lamele żaluzji występują w trzech szerokościach 16 mm, 25mm i 50 mm. Żaluzje instalowane są do każdego rodzaju okien, nawierzchniowo lub między listwami przyszybowymi. Szeroki wybór mocowań umożliwia montaż dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Żaluzje aluminiowe: Juun i Luna

Nowością w ofercie produktowej są: żaluzja aluminiowa Juun oraz żaluzja aluminiowa Luna – oferujące dwukierunkową obsługę. Sterowanie ręczne pozwala na szybkie i precyzyjne przesłonięcie dowolnie wybranego fragmentu okna oraz zmianę kąta nachylenia lamel. Żaluzja aluminiowa Juun to kolekcja niemal 100 kolorów lamel o szerokości 25 mm. Luna daje ponadto możliwość zastosowania lamel o szerokości 16 mm (26 wzorów), oferując łącznie prawie 130 wariantów kolorystycznych. Zamierzony efekt uzyskasz dopasowując kolorystykę osprzętu, zgodnie z własnym gustem i estetyką.

ŻALUZJE DREWNIANE I BAMBUSOWE

Żaluzje drewniane lub bambusowe zapewniają precyzyjną regulację ilości światła przenikającego do wnętrza .Szeroka gama kolorów umożliwia dopasowanie żaluzji do aranżacji wnętrza . Regulacja nachylenia lamel odbywa się najczęściej za pomocą pokrętła a podnoszenie za pomocą sznurka , mamy też możliwość zastosowania napędu elektrycznego , korbowego oraz monocommando ( sterowanie za pomocą łańcuszka kulkowego ). W naszej ofercie posiadamy żaluzje o lamelach 25,50,70 mm.

Żaluzje drewniane lub bambusowe 25 mm najczęściej montujemy we wnęce tuż przy samej szybie , stosując linki prowadzenia bocznego gwarantujące stabilne przesuwanie się żaluzji i nie wracanie do pozycji pionowej przy uchylonym oknie . Możliwy jest też montaż nawierzchniowy zasłaniający większą część ramy okiennej oraz montaż bezinwazyjny na skrzydłach otwieranych.

Żaluzje poziome drewniane lub bambusowe 50mm najczęściej montujemy nad otworem okiennym tak aby po ich podniesieniu możliwe było korzystanie ze skrzydeł okiennych lub drzwiowych – oczywiście należy przeliczyć czy znajdzie się odpowiednia ilość miejsca na nadprożu . W witrynach możliwy jest montaż we wnękach oraz bezpośrednio na nie otwieranych skrzydłach . Ze względu na szerokie 50mm lamele i odstające mechanizmy trudno jest otwierać okna z zamontowanymi na nich żaluzjami , zmniejsza się kąt otwarcia skrzydła i występują problemy z obracaniem klamki – ten typ montażu jest możliwy w oknach z bardzo głęboką listwą przyszybową . Do wyboru mamy rodzaj pasmanterii / drabinki na której spoczywają lamele ( sznurkowa lub taśmowa ) oraz typ mechanizmu – standardowy z drewnianą maskownicą lub retro stylowy nawiązujący do żaluzji z początku XX wieku.

 Planując zakup żaluzji należy wiedzieć , że pakiet podniesionych lamel zajmuje znaczną wysokość ( ok.20% wysokości żaluzji ) co wiąże się z utratą światła przenikającego do pomieszczenia oraz , że lamele mogą się nieznacznie odkształcać szczególnie w pomieszczeniach wilgotnych .

Zalety ŻALUZJI DREWNIANYCH I BAMBUSOWYCH

POTRZEBUJESZ POMOCY przy wyborze żaluzji?

Nasz wykfalifikowany zespół z miłą chęcią odpowie na wszystkie Twoje pytania. 

Żaluzje pionowe tzw Verticale

Żaluzje pionowe ( verticale ) są nowoczesną odmianą zasłon okiennych posiadających możliwość przesuwania oraz obracania pionowych pasów tzw. lamel . Pasy verticali przesuwają się po aluminiowej szynie zamontowanej na klipach sufitowych lub na wysięgnikach kątowych do ściany . Szyna występuje w kolorze białym i srebrnym anodowanym – istnieje możliwość polakierowania na dowolny kolor Ral.

Lamele o szerokości 89 mm i 127mm wykonane są z tkanin poliestrowych. Najbardziej popularną szerokością pasów jest 127 mm jednak przy małych rozmiarach okien te węższe prezentują się korzystniej. Ciekawy efekt dekoracyjny można uzyskać montując kombinację dwóch lub więcej kolorów lamel. Istnieje możliwość zastosowania maskownicy szyny tzw. karnisza wypełnionego tego samego rodzaju tkaniną.

W zależności od miejsca przewidzianego na zsunięcie się lamel wykorzystujemy odpowiedni system sterowania. Posiadamy w ofercie szynę z silnikiem elektrycznym umożliwiającym przesuwanie się i obracanie lamel.

Zalety ŻALUZJI PIONOWYCH

Scroll to Top