PLISY

Żaluzje plisowane

Dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do wszystkich okien standardowych, dachowych, świetlików i ogrodów zimowych. Atrakcyjna kolekcja tkanin dekoracyjnych oraz zaciemniających pozwala dopasować żaluzję pod kątem funkcjonalnym.

Plisy najczęściej montujemy na skrzydłach okiennych bezpośrednio przy szybie , nie ograniczając jednocześnie możliwości swobodnego otwierania skrzydła okiennego , możliwy jest też montaż nawierzchniowy eliminujący prześwity boczne . W zależności od typu żaluzji istnieje możliwość otwierania ich zarówno z dołu do góry jak i z góry na dół, a także zastosowanie w jednej żaluzji dwóch materiałów o różnej przepuszczalności światła .

Do wyboru mamy różne sposoby obsługi żaluzji plisowanej : sterowanie uchwytami , sterowanie sznurkowe , łańcuszkowe oraz napęd elektryczny . Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest typ z uchwytami przy którym należy przewidzieć dostęp do pełnej wysokości zasłanianej szyby ( często blat kuchenny utrudnia obsługę ).

Większość tkanin do plis łatwo poddaje się procesowi czyszczenia . Mogą być prane w słabym roztworze wody z płynem do prania w temperaturze około 30ºC .

ZALETY ŻALUZJI PLISOWANYCH

Scroll to Top